Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast
Kursor
Czcionka
Obrazy
Odnośniki
1,160

Rezydencje Artystyczne / Ogród Sztuk w Krynicy Zdroju

O programie

Krynica-Zdrój to nie tylko chyba najprzyjemniejsza (a już na pewno – najbardziej znana) miejscowość uzdrowiskowa w Polsce. Miasto Nikifora i festiwalu im. Jana Kiepury to także artystyczny tygiel, w którym spotykali się i spotykają liczni artyści, ludzie kultury i ważne postaci publiczne.

Chcemy rozwijać te tradycje, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować program REZYDENCJE ARTYSTYCZNE / OGRÓD SZTUK dla wszystkich artystów poszukujących komfortowych warunków pracy i twórców zainteresowanych współpracą z lokalnym środowiskiem.

Począwszy od 2025 roku zaoferujemy Wam pobyty rezydencjalne w specjalnie zaadaptowanej, kameralnej Villi Jagusia w samym sercu uzdrowiskowej Krynicy.

Tworzymy miejsce, w którym złapiecie twórczy oddech!

Dla kogo?

Rezydencje artystyczne w Krynicy-Zdroju będziemy kierować do:

 • Pisarzy i pisarek wyspecjalizowanych we wszystkich formach literackich,
 • Twórców i twórczyń sztuk plastycznych i wizualnych,
 • Twórców i twórczyń filmu, muzyki, teatru
 • Animatorów i animatorek kultury,
 • Edukatorów i edukatorek.

Będziemy wymagać udokumentowanego dokonania twórczego w wybranej dziedzinie (na przykład: wystawa indywidualna lub udział w wystawie zbiorowej, udział w realizacji filmu lub albumu muzycznego, książka lub artykuł wydany drukiem, udział w sztuce teatralnej, udział w projekcie o charakterze kulturalnym).

Co zapewnimy?

 • Mieszkanie w Villi Jagusia w Krynicy-Zdrój (dzielnica Słotwiny – 1600 m od deptaku i Pijalni Głównej) na okres do jednego miesiąca,
 • Dostęp do przestrzeni wspólnych: świetlica twórcza, pracownia, ogród,
 • Wygodne miejsce pracy twórczej,
 • Dla zainteresowanych: kontakt z lokalnymi instytucji kultury i środowisk twórczych.


Kiedy aplikować?

Nabór na pobyty rezydencjalne będziemy prowadzić przynajmniej dwa razy w roku, począwszy od 2025. Terminy naboru będziemy ogłaszać z wyprzedzeniem na stronie internetowej www.rezydencjeartystyczne.pl.

Wyboru rezydentów i rezydentek będziemy dokonywać:

 • Pod koniec stycznia 2025 roku – dla pobytów realizowanych w sezonie wiosennym (od początku kwietnia do końca czerwca),
 • Pod koniec lipca 2025 roku – dla pobytów realizowanych w sezonie jesiennym (od początku września do końca listopada).

Jak aplikować?

Wyboru będziemy dokonywać na podstawie weryfikacji formularzy [link dostępny od 2025] nadesłanych za pośrednictwem strony.
W formularzu poprosimy o wskazanie reprezentowanej przez Ciebie dziedziny sztuki i krótki opis tego, czym się zajmujesz. Zapytamy Cię o preferowane terminy przyjazdu i to, nad czym będziesz u nas pracować.
Szczegółowy regulamin programu ogłosimy wraz z rozpoczęciem pierwszego naboru.

 

 

Powtarzam szanownej pani: 7/18 uncji co pół godziny rano trzy razy i po każdym wypiciu zrobić 551 kroków, potem śniadanie…, potem odpoczynek, na 22 minuty przed obiadem 8/19 uncji, a w 13 minut po deserze znów 6/15 uncji i zrobić 223 kroki; o czwartej iść na Słotwinkę i wypić 2 uncje i 1/16, wieczorem jeszcze 4/11 uncji. Stopki całuję pani dobrodziejce.
 

Dialog Konsyliarza z Damą w piśmie satyrycznym „Diabeł”, 1870 r., za: Stanisław Pagaczewski, Spotkamy się u wód, Kraków 1972.