Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast
Kursor
Czcionka
Obrazy
Odnośniki
79

Rezydencje Artystyczne / Ogród Sztuk w Krynicy Zdroju

O fundacji

O fundacji

Od 2015 roku prowadzimy w Krakowie Fundację Burza Mózgów. Zajmujemy się promocją kultury i sztuki, edukacją kulturalną, wspieraniem młodych artystów oraz rozwojem społeczeństwa obywatelskiego.

Angażujemy się w promocję czytelnictwa i sztuk wizualnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także rozwój kompetencji odpowiedzialnych za to kadr kultury.Od 2014 roku organizujemy w różnych miastach uwielbiany przez dzieci i dorosłych, jeden z największych w Polsce Festiwal Literatury dla Dzieci. Zwieńczeniem tego projektu jest co roku Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego, podczas którego wyróżniamy najlepszą książkę dla dzieci w roku poprzedzającym.

Czytelnictwo promujemy ponad barierami pokoleniowymi, prowadząc kampanię Biblioteka Przedszkolaka skierowaną do odbiorców z mniejszych miast i terenów z utrudnionym dostępem do kultury. Tylko dzięki temu projektowi założyliśmy już blisko 500 bibliotek w przedszkolach na terenie całej Polski! W krakowskich i małopolskiech księgarniach realizujemy z kolei projekt Co autorom w głowach siedzi?, na który składa się cykl warsztatów literacko-artystycznych dla najmłodszych.

Zajmujemy się też działaniami twórczo-artystycznymi w przestrzeniach publicznych, tworzymy murale angażując społecznie różne grupy zawodowe i wiekowe.

Za nasze działania z zakresu edukacji kulturalnej w 2019 roku otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Marszałka Małopolski „Kryształy Soli” w dziedzinie edukacja. Dwukrotnie – w 2020 i 2021 roku – zostaliśmy też wyróżnieni ogólnopolską nagrodą „Zwyrtała” za najlepszy w Polsce pomysł na promowanie czytania. Jesteśmy też trzykrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „ZNAK JAKOŚCI Ekonomii Społecznej i Solidarnej” za 2020, 2021 i 2022 rok, prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Członkowie Zarządu są laureatami wielu nagród i wyróżnień w tym stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powołanie oddziału terenowego Fundacji w Krynicy-Zdroju z ośrodkiem REZYDENCJI ARTYSTYCZNYCH i OGRODEM SZTUK to jedno z naszych strategicznych działań na lata 2022-2024.

 

W ramach projektu REZYDENCJE ARTYSTYCZNE / OGRÓD SZTUK / powołanie oddziału terenowego / wsparcie działań misyjnych, rozwój instytucjonalny fundacji Burza Mózgów Fundacja wdraża nowe narzędzia informacji czy komunikacji, m.in. CiviCRM. Ma to na celu podtrzymanie kontaktu z interesariuszami, prowadzenie skutecznej komunikacji, aktywizowanie osób wspierających fundację i przedsięwzięcia społeczne.

Pliki do pobrania

KRS.pdf
uchwaly.pdf
Strategia Rozwoju Fundacji Burza Mózgów.pdf
Analiza_SWOT.pdf
Harmonogram zadania pn. REZYDENCJE ARTYSTYCZNE _ OGRÓD SZTUK (1).pdf

Fundację Tworzą

Łukasz Dębski

Łukasz Dębski – menedżer kultury, pisarz, poeta, autor kilkunastu książek dla dzieci i jednej dla dorosłych. Pomysłodawca i Dyrektor Programowy Festiwalu Literatury dla Dzieci. Inicjator i organizator Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego, właściciel krakowskiej klubokawiarni Cafe Szafe. Prezes Fundacji Burza Mózgów.

Łukasz Dębski
Anna Kaszuba-Dębska

Fundację Tworzą

Anna Kaszuba-Dębska

Anna Kaszuba-Dębska – malarka i pisarka, autorka filmów animowanych, ilustratorka i graficzka, doktor sztuki. Autorka instalacji artystycznych w przestrzeniach miejskich, takich jak Projekt Szpilki oraz Emeryty. Swoje prace wystawiała w Polsce i zagranicą, m.in. w Chicago, Norymberdze i Tajpej. Autorka biograficznej książki Kobiety i Schulz oraz biografii Brunona Schulza Bruno. Epoka genialna, nominowanej do Nagrody Angelus. Autorka książki Poczet królowych polskich z namalowanymi przez siebie portretami nieznanych polskich królowych. Wielkoformatowe obrazy na podstawie tej książki prezentowane były w Krakowie i w Gdańsku, a w formie murali pojawiły się również w Niepołomicach.